INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  BAYERN - REAL MADRID 2-2

FOTO „Să piardă ambele” » Cine a fost ținta celor mai tari meme-uri de după Bayern - Real Madrid

Articol de - Publicat miercuri, 01 mai 2024 09:30 / Actualizat miercuri, 01 mai 2024 09:53

După Bayern Munchen. – Real Madrid 2-2, în turul semifinalelor UEFA Champions League, a fost avanlașă de meme-uri pe internet.

• Returul, Real Madrid - Bayern Munchen, e programat pe 8 mai.
  • Cealaltă semifinală e Borussia Dortmund - PSG (1 și 7 mai).

Cei doi granzi ai Europei s-au anihilat reciproc în partida din Germania, la capătul unui meci spectaculos. Madrilenii au avut 1-0, dar nemții au întors meciul imediat după startul reprizei secunde, în doar 4 minute. P final, Real a smuls egalul, după ce Vinicius a făcut dubla, în minutul 83 din penalty.

FOTO. Cele mai tari meme-uri după Bayern Munchen – Real Madrid

„E posibil ca Real Madrid să facă tripla”
Erling Haaland, ironizat! „Asta faci când nu joci în Champions League”
„Jude Bellingham, dat dispărut în meciurile tari”
+11 FOTO

După meci, pe internet, fanii au dat startul glumelor. Iar principala țintă a fost Barcelona. Fanii catalani au fost ironizați pentru că au avut de ales între a susține marea rivală sau a susține echipa care a umilit-o recent pe Barcelona în Ligă, marcându-I 8 goluri.

De glume nu au scăpat nici Kim, fundașul lui Bayern care a făcut penalty în minutul 80, nici Bellingham, care a avut o partidă modestă, dar nici Erling Haaland, atacantul lui Manhcester City.

Vinicius, după Bayern - Real Madrid: „E momentul pentru o seară magică acasă”

Reușitele din meciul cu Bayern l-au trecut pe Vinicius de 30 de contribuții decisive în ultimele 3 sezoane de Champions League, 2021/2022, 2022/2023 și 2023/2024. El a înscris 16 goluri și a oferit 15 assisturi în cele 3 sezoane, numărul 1 în competiție la totalul de contribuții decisive în această perioadă!

+11 FOTO

„Întotdeauna vrem să câștigăm, dar știm cum este această competiție. Nu poți să le faci cadouri ocazii și goluri adversarilor, pentru că la acest nivel oponenții înscriu din șansele pe care le au. Trebuie să continuăm cu mintea limpede, să ne odihnim până săptămâna viitoare și știm că alături de fani vom da totul pentru a ne califica.

Kroos mi-a pus pe tavă un gol. Ne antrenăm mult, îl știu bine pe Toni, iar el mă știe bine pe mine. Acum e momentul să avem o seară magică acasă”, a spus el pentru televiziunea Movistar, citat de Marca.

Cristian Tudor Popescu dezvăluie regula radicală pe care ar impune-o imediat în tenis: „E singura șansă pentru spectacol, să scăpăm de «bum-bum», «buf-buf»”

CSA Steaua ATACĂ după ultima decizie privind palmaresul: „FCSB a jucat ilegal în Liga 1. Cerem public LPF și FRF să explice!”