FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO- U CLUJ 3-3

VIDEO + FOTO Imaginile durerii: fotbaliștii lui Dinamo, dărâmați după 3-3 cu U Cluj

U Cluj - Dinamo // Foto: Raed Krishan / GSP +13   FOTO
U Cluj - Dinamo // Foto: Raed Krishan / GSP

Articol de , - Publicat sambata, 04 mai 2024 22:19 / Actualizat sambata, 04 mai 2024 22:59

Dinamo a ratat victoria cu U Cluj în prelungiri. S-a terminat 3-3, iar echipa alb-roșie are șanse foarte mici să se salveze de la retrogradare.

Echipa lui Zeljko Kopic a ratat pe final victoria cu U Cluj, după ce făcuse 3-2 în minutul 87. „Câinii” au primit din nou gol în minutele de prelungire, iar șansele de salvare de la retrogradare sunt tot mai mici.

Bani nu știe ce să mai înțeleagă: „Am dat trei goluri și tot n-am reușit să câștigăm”
U CLUJ - DINAMO 3-3

VIDEO. Imaginile durerii: ce s-a întâmplat după U Cluj – Dinamo

După fluierul final, jucătorii lui Dinamo au fost extrem de dezamăgiți de faptul că echipa a pierdut din nou puncte pe final.

Raed Krishan, fotoreporterul GSP, a surprins imaginile durerii, chiar pe gazon: jucători prăbușiți și cu capul plecat. Iar cel mai afectat a fost căpitanul Răzvan Patriche.

+9 FOTO

Am făcut un meci bun, am văzut multe lucruri bune în jocul nostru. Dar e greu să iei gol așa, pe final. E o frustrare. Și e foarte greu de explicat ce se întâmplă. Am luat gol repede, dar am continuat să jucăm și am marcat. Cred că am jucat bine, însă am luat goluri pe două greșeli. Dar pot spune că am văzut multe lucruri bune.

Vom lupta până la capăt pentru Dinamo și pentru acest tricou. Am fost la mâna noastră, dar am pierdut multe puncte. Iar acum suntem la mâna altora. E foarte greu, dar e treaba noastră să muncim.

- Zeljko Kopic, antrenor Dinamo

Da, am luat un punct. Dar în momentul de față un punct nu ne ajută așa acum ar fi trebuit. Ne propuseserăm 6 puncte”, a comentat jucătorul lui Dinamo, care nu s-a putut opri să nu remarce: „Am dat 3 goluri în deplasare și tot n-am reușit să câștigăm.