FOTBAL  »  Superliga  »  U CLUJ - DINAMO 3-3

VIDEO Concluzia lui Zeljko Kopic, după U Cluj - Dinamo: „Am văzut lucruri bune, dar am luat goluri pe greșeli”

U Cluj - Dinamo // Foto: Raed Krishan / GSP +13   FOTO
U Cluj - Dinamo // Foto: Raed Krishan / GSP

Articol de , - Publicat sambata, 04 mai 2024 22:26 / Actualizat sambata, 04 mai 2024 23:15

Croatul Zeljko Kopic, antrenorul lui Dinamo, a tras concluziile după egalul echipei sale, 3-3 cu U Cluj.

După încă un meci în care Dinamo a luat gol pe final, tehnicianul a spus că a văzut aspecte pozitive în jocul elevilor săi, dar că la golurile de 2-2 și 3-3 s-au făcut gafe.

Bani nu știe ce să mai înțeleagă: „Am dat trei goluri și tot n-am reușit să câștigăm”
U CLUJ - DINAMO 3-3

Ce a spus Zeljko Kopic după U Cluj – Dinamo

„Am făcut un meci bun, am văzut multe lucruri bune în jocul nostru. Dar e greu să iei gol așa, pe final. E o frustrare. Și e foarte greu de explicat ce se întâmplă. Am luat gol repede, dar am continuat să jucăm și am marcat. Cred că am jucat bine, însă am luat goluri pe două greșeli. Dar pot spune că am văzut multe lucruri bune.

Vom lupta până la capăt pentru Dinamo și pentru acest tricou. Am fost la mâna noastră, dar am pierdut multe puncte. Iar acum suntem la mâna altora. E foarte greu, dar e treaba noastră să muncim”, a spus Zeljko Kopic la Prima Sport.

Apoi, la conferința de presă, a mai declarat: „E tot mai greu. Facem lucruri bune, muncim bine, dar luăm astfel de goluri. Jucătorii au dat totul, atât cei care au început meciul, cât și cei care au intrat pe parcurs. Salvarea nu mai depinde de noi, dar vom lupta până la final. Azi am arătat că avem dorință și spirit de luptă”.

17 goluria încasat Dinamo după minutul 75, dintre care 8 în prelungirile reprizei secunde

Eu nu am înțeles ceva. A fost întrebat de ce pierde puncte după minutul 90 și nu a răspuns. OK, nu înțelegi după 2-3 meciuri. Dar după încerci să remediezi situația și să vezi ce se întâmplă. Trebuie lucrat la antrenament și vorbit cu jucătorii, să fie mai concentrați.

– Cristi Pulhac

VIDEO. Fotbaliștii dinamoviști, cu capetele plecate după 3-3 cu U Cluj

Gafă uriașă în U Cluj - Dinamo! Fanilor nu le-a venit să creadă când au văzut ce a făcut Golubovic

Cristian Tudor Popescu dezvăluie regula radicală pe care ar impune-o imediat în tenis: „E singura șansă pentru spectacol, să scăpăm de «bum-bum», «buf-buf»”

CSA Steaua ATACĂ după ultima decizie privind palmaresul: „FCSB a jucat ilegal în Liga 1. Cerem public LPF și FRF să explice!”